Діти від одного до двох років

Чим лікувати зелені соплі у дітей

Чим лікувати зелені соплі у дітей

Зміст:

  1. Причина виникнення
  2. Яку небезпеку несуть
  3. Рекомендації з лікування

Маленькі діти особливо схильні до застуд зосвітою серйозного нежиті, який без лікування швидко переходить в застійну стадію. При цьому назальная слиз густіє і стає липкою, тугий. Дитині дуже важко дихати, він відкриває рот, щоб полегшити свій стан, і в цьому випадку може приєднатися вторинна інфекція. В результаті нежить стає гнійним, а слиз густий і зеленою. У цій статті ми розберемо, ніж лікувати зелені соплі у дітей.

Причина виникнення

Простудні захворювання різної етіологіїпочинаються практично однаково - в основному нежить є ускладненням застуди. Дитина переохолоджується, він може промочити ноги або потрапити під дощ, влітку перекуповуватися в море або іншій водоймі, потрапити під протяг. Все це веде до того, що імунітет малюка різко падає, організм слабшає і на ньогобуквально «накидаються» різноманітні мікроорганізми. Так як в нашому тілі завжди живуть мікроби, в тому числі і патогенні, інфікування може статися і без стороннього джерела, а в тому випадку, якщо дитина контактує з носіями захворювання, можливо вторинне інфікування.

риніт

риніт

Причиною початку нежиті можуть бути віруси,бактерії і грибки. Залежно від збудника вибирається і тип лікування, так як різні препарати впливають тільки на конкретний тип інфекції. Наприклад, проти вірусів антибіотики застосовувати безглуздо, а при грибкової інфекції вони можуть спровокувати неконтрольований ріст цвілі.

Зазвичай захворювання починається гостро, з активного зростання температури, Слабкості, ломоти в кістках, головного болю, Кашлю і сильного нежитю. У перший час носові виділення рідкі і прозорі, водянисті, але при приєднанні інфекції швидко набувають іншу щільність і колір. Вони густі, тягучі, погано відділяються і висмарківать, дитина задихається і вередує. Чим молодша дитина, тим більше шансів отримати ускладнення хвороби.

Дитина захворілаДитина захворіла

Так як дитина не може постійно сякатися,соплі починають стікати по задній стінці горла і потрапляють в бронхи. Вони можуть спровокувати серйозний бронхіт або ще більш небезпечне захворювання - запалення легенів.

Якщо соплі у дитини стали жовто-зелені, цеговорить про наявність інфекції. Такий стан дуже небезпечно для дитини і може призвести до численних ускладнень. Найчастіше їх вилікувати набагато складніше, ніж основне захворювання.

Яку небезпеку несуть

гайморитгайморит

Якщо нежить стає гнійним, з'являєтьсявеликий ризик виникнення небезпечних ускладнень. Найчастіше страждають гайморові і фронтальні пазухи, вуха, аденоїди, мигдалики і горло. Проникнення гною і інфікування пазух призводить до найнебезпечнішому захворювання - гаймориту. Чим менша дитина, тим небезпечніше для нього це захворювання. Лікування його довгий, складний і хворобливий.

Зверніть увагу!Часто нежить з зеленими соплями ускладнюєтьсяотитом - запаленням середнього вуха. Це захворювання може стати причиною часткової або повної втрати слуху, приносить дитині сильний дискомфорт і болі. При несвоєчасному або неправильному лікуванні може перейти в хронічну форму і позначитися на загальному здоров'я дитини.

євстахієву труба

євстахієву труба

Якщо у малюка є поліпи в носі (аденоїди),інфекція і постійне травмування при сморкании можуть стати причиною їх активного росту. Якщо вони досягнуть критичного розміру, без оперативного втручання не обійтися.

Попадання інфекції на гланди може стати причиноюїх інфікування і виникнення тонзиліту або ангіни. У свою чергу, це захворювання вкрай небезпечно ускладненнями і у дітей може стати причиною таких важких захворювань, як ендокардит і нефрит.

У початкових стадіях зелені соплі можна успішнолікувати народними засобами, проте якщо протягом 2-3 днів нежить не проходить, необхідно переходити до медикаментозного лікування і використовувати фізіотерапію.

Рекомендації з лікування

лікування нежиті

лікування нежиті

Батькам насамперед слід звернутися до лікаря. Особливо важливо це зробити, якщо дитина дуже маленький, так як у них навіть легкий нежить може стати початком дуже небезпечного і серйозного захворювання.

Перше, що необхідно зробити - це забезпечитидитині повний комфорт. Як рекомендує доктор Комаровський, приміщення необхідно добре провітрити, а якщо повітря сухе, забезпечити гарне його зволоження. При високій сухості слизова носа, і без того вже дуже збуджена, пересихає і підсилює страждання малюка. Дитині потрібно забезпечити постільний режим, якщо у нього висока температура, піжаму або сорочку необхідно часто міняти - вологу білизну сприяє переохолодженню та посилення захворювання.

Зверніть увагу!Хворій дитині необхідно давати багатотепле пиття, їжа повинна бути калорійна і м'яка, так як з закладеним носом йому важко жувати. Виключіть дратівливі продукти, але подбайте про те, щоб їжа була смачна і з великою кількістю вітамінів.

При нежиті добре допомагає прогрівання. Можна використовувати «синю лампу» або спеціальний інфрачервоний апарат, яким зручно прогрівати носик дитини. Також можна використовувати і домашні засоби, наприклад, зварене круто куряче яйце, відварну картоплю, нагріту кам'яну сіль в полотняному пакеті.

Використовують прогрівання сіллю

Використовують прогрівання сіллю

Також очищенню носа сприяють інгаляції іпромивання носа. При впливі пара слиз розм'якшується і починає легше відділятися, а промивання сприяє видаленню її з носа і допомагає полегшити дихання.

Зверніть увагу!Використання судинозвужувальних крапель достатньоефективно, але і одночасно небезпечно. Такі краплі можна застосовувати з обережністю, не більше декількох днів і не часто, так як вони можуть впливати на судини і серцеву діяльність. Самостійно вибирати і призначати дитині краплі в ніс дуже ризиковано, це може зробити тільки досвідчений лікар-педіатр.

Судинозвужувальні краплі застосовують з обережністю

Судинозвужувальні краплі застосовують з обережністю

Використання антибіотиків не є панацеєю іможливо тільки при наявності бактеріальної інфекції. Рішення про призначення дитині таких препаратів повинен приймати лікар, так як іноді користь від ліків перекривається його потенційною шкодою. Однак якщо з моменту початку захворювання пройшло вже кілька днів, а зелені соплі так і не пройшли, можливо, застосування антибіотиків - Єдино правильне рішення, особливо якщо з'явилися ускладнення.

Якщо нежить з зеленими соплями ускладнився іншими захворюваннями, необхідно вживати комплексні заходи. Наприклад, додати отит може бути дуже небезпечний, так як осередок інфекціїзнаходиться в безпосередній близькості від мозку. Така інфекція загрожує дитині виникненням вкрай небезпечного захворювання - менінгіту, запалення мозкових оболонок.

Пожалійте хворої дитини

Пожалійте хворої дитини

Щоб вилікувати зелені соплі, недостатньодіяти одним тільки способом. Необхідно застосовувати весь комплекс заходів, починаючи від харчування і закінчуючи прийомом медикаментів. Дуже важливо забезпечити дитині спокійну, доброзичливу атмосферу, не дратуватися на його примхи. Хвора дитина може часто плакати, відмовлятися від їжі. Завдання батьків м'яко і ненав'язливо переконати малюка, що прийом ліків, процедури і своєчасне харчування - це необхідну дію для якнайшвидшого одужання. Дайте йому улюблену іграшку, пошкодуйте і поцілуйте. В цьому випадку впоратися з хворобою буде простіше.

Читайте також:

Профілактика грипу та ГРВІ у дітей

СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ? ПОДЕЛИТЕСЬ ЇЙ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

Leave a Comment