Děti od jednoho roku do dvou let

K léčbě dětí zelená nudle u nosu

K léčbě dětí zelená nudle u nosu

obsah:

  1. Příčinou
  2. Jaká nebezpečí jsou
  3. léčebná doporučení

Malé děti jsou obzvláště náchylné k nachlazení stěžká rýma forma, která rychle a bez léčby krokem stává stagnuje. Tento nosní hlen houstne a stává se lepkavá, těsný. Dítě je velmi obtížné dýchat, když otevře ústa, aby zmírnit jejich stav a sekundární infekce se mohou zapojit do této akce. V důsledku toho se stává purulentní výtok z nosu a hlen, tlusté a zelené. V tomto článku se budeme zabývat, než k léčbě zelených hlen děti.

Příčinou

Nachlazení různé etiologieZačíná téměř stejné - v podstatě rýma je komplikace nachlazení. Podchlazené dítě, on může dostat nohy mokré, nebo může být vystaven dešti, v létě koupat příliš dlouho v moři nebo jiné skupiny vody, spadají pod předlohy. To vše vede k tomu, že dětská imunita prudce klesá, tělo je oslabena a todoslovně "ukrást" celou řadu mikroorganismů. Vzhledem k tomu, naše tělo stále živé mikroby, včetně patogenních a infekce může nastat bez vnějšího zdroje, a v případě, že dítě je v kontaktu s nosiči onemocnění, snad sekundární infekci.

rýma

rýma

Důvodem pro spuštění za studena mohou být viry,bakterie a plísně. V závislosti na vybraném prostředku a typu ošetření, protože různé léky mají vliv pouze na konkrétní typ infekce. Například proti virům antibiotik použity význam, a mohou vyvolat nekontrolovanému růstu plísní, kdy houbové infekce.

Obvykle nemoc začíná akutně, s aktivním zvýšení teploty, Slabost, bolesti v kostech, bolest hlavy, Kašel a nachlazení. Zpočátku výtlačného tekutiny nosní a transparentní, vodnatý, ale přistoupení infekce rychle získat jinou hustotu a barvu. Jsou pevné, viskózní, špatně odděleny a vysmarkivayutsya, dítě lapání po dechu a rozmarná. Čím mladší dítě, tím větší je pravděpodobnost dostat komplikace nemoci.

Dítě onemocnělDítě onemocněl

Vzhledem k tomu, že dítě nemůže vždy vysmrkat,sopel začíná stékat na zadní straně krku a vstoupit do průdušky. Mohou vyvolat těžkou bronchitidu nebo ještě nebezpečnější onemocnění - zánět plic.

V případě, že dítě se stalo hlen žlutozelené, žeTo ukazuje na přítomnost infekce. Tento stav je velmi nebezpečné pro dítě a může vést k mnoha komplikacím. Často je jejich léčba je mnohem těžší, než se základním onemocněním.

Jaká nebezpečí jsou

genyantritisgenyantritis

Pokud hnisavá rýma stane, objevívysoké riziko nebezpečných komplikací. Nejčastěji trpí čelistní a čelních dutin uší, nosní mandle, mandle a krku. Průnik hnisu a infekce dutin vede k nebezpečných chorob - zánět dutin, Čím menší dítě, tím nebezpečnější onemocnění, pro něj. Zacházet s ním na dlouhé, obtížné a bolestivé.

Dávejte pozor!Často, výtok z nosu se zeleným nudle komplikujeotitis - zánět středního ucha. Toto onemocnění může dojít k částečné nebo úplné ztrátě sluchu, dítě přináší závažné nepohodlí a bolest. Na předčasné nebo nesprávné zacházení se může stát chronickou a vliv na celkové zdraví dítěte.

průchod mezi farynxem a středním uchem

průchod mezi farynxem a středním uchem

Pokud vaše dítě má nosní polypy (nosní mandle)infekce a trvalé poškození při foukání nos může způsobit jejich aktivní růst. Pokud dosáhnou kritické velikosti, a to bez chirurgického zákroku je nepostradatelná.

Kontaktní infekce na krčních mandlí může způsobitJejich infekce a výskyt angíny nebo bolest v krku. Na druhé straně, toto onemocnění je velmi nebezpečné a komplikace u dětí může způsobit závažné onemocnění, jako je endokarditida a Jade.

V počátečních stádiích může být úspěšně zelený hlenošetřené lidových prostředků, ale v případě 2-3 dny rýma neprojde, je třeba přejít na lékařskou péči a použití fyzioterapie.

léčebná doporučení

Léčba nachlazení

Léčba nachlazení

Rodiče by měli nejprve poradit s lékařem. Je zvláště důležité, jak toho dosáhnout, pokud je dítě velmi malé, takže mají i mírný chladný může být začátek velmi nebezpečné a těžké nemoci.

První věc, kterou udělat - je zajistit,Dítě úplné pohodlí. Jak doporučuje Dr. Komárovský, místnost by měla být dobře větrané, a v případě, že vzduch je suchý, aby bylo zajištěno dobré smáčení. Při vysoké suché nosní sliznice a již velmi zanícené, suché a zvyšuje trpící dítě. Dítě by mělo být opatřeny klid na lůžku, jestli má horečku, pyžamo nebo triko je třeba často vyměňovat - mokré prádlo podporuje podchlazení a zvýšenou onemocnění.

Dávejte pozor!Nemocné dítě by mělo mít dostatekteplý nápoj, jídlo by mělo být vysoce kalorické a měkké jako ucpaný nos je obtížné žvýkat. Vyhnout se dráždí potraviny, ale ujistěte se, že jídlo bylo chutné a se spoustou vitamínů.

Při nachlazení je velmi dobrá Zahřív. Můžete použít "modrou kontrolku" nebo speciální infračervené zařízení, které je vhodné ohřívat špičku dítěte. Můžete také použít domácí opravné prostředky, jako jsou vejce uvařené natvrdo, vařené brambory, vyhřívaná kamenné soli v balení prádlo.

Použít oteplování sůl

Použít oteplování sůl

Také, nosní očista a usnadnit vdechovánímytí nos. Pod vlivem páry změkne hlenu jednodušší a začne se oddělit, umýt a pomáhá odstranit z nosu a pomáhá zmírnit dýchání.

Dávejte pozor!Použití vazokonstrikční kapky dostatečněúčinně, ale zároveň nebezpečné. Tyto kapičky mohou být aplikovány opatrně, ne více než několik dní a často, protože mohou mít vliv na cévy a srdce. Nezávisle zvolit a jmenovat dítě kapky do nosu je velmi riskantní, to může udělat pouze zkušený pediatr.

Vazokonstrikční kapky užíván s opatrností

Vazokonstrikční kapky užíván s opatrností

Použití antibiotik není všelékem amožné pouze s bakteriální infekcí. Rozhodnutí o jmenování dítěte takových léků by měl mít lékař, protože někdy přínosy léku se vztahuje k jeho možným poškozením. Pokud se však od začátku onemocnění uplynulo několik dní a zelená nudle a nebyly, možná, používání antibiotik - Správné rozhodnutí, a to zejména v případě, že byly komplikace.

Pokud se výtok z nosu se zeleným hlen komplikována dalšími onemocněními, je třeba vzít v komplexní opatření. Například, přidejte ušní zánět může být velmi nebezpečné, protože v místě infekceŽe je v těsné blízkosti do mozku. Taková infekce ohrožuje výskyt dětské extrémně nebezpečné onemocnění - zánět mozkových blan, zánět mozkových blan.

Škoda, že nemocné dítě

Škoda, že nemocné dítě

Vyléčit zelené nudle nestačíjednat jen jedním způsobem. Je třeba použít celou řadu opatření, které sahají od potravin až po užívání léků. Je důležité zajistit dítěti uvolněnou a přátelskou atmosféru, nesmí být podrážděná v jeho rozmarům. Nemocné dítě může často pláče, odmítají jíst. Úkolem rodičů jemně a nenápadně přesvědčit dítě, že léky, postupy a včasné jídlo - to je nezbytným krokem pro rychlou obnovu. Dejte mu oblíbenou hračku, soucit a polibek. V tomto případě se vyrovnat s nemocí bude jednodušší.

Viz také:

Prevenci chřipky a akutních respiračních virových infekcí u dětí

Takhle? Podělte se na sociální. SÍTĚ

Zanechat komentář