Děti do jednoho roku

Známky křivice u dětí mladších než jeden rok

Známky křivice u dětí mladších než jeden rok

obsah:

 1. Riziko nedostatku vitaminu
 2. Jaké jsou příznaky křivice
 3. Vývoj choroby
 4. Komentáře Dr. Komárovský
 5. Prevence a léčba

Taková onemocnění jako je křivice, se vyskytuje ve všechzemích po celém světě a je známá po dlouhou dobu. Je spojen především s poruchou metabolismu vápníku a fosforu v důsledku nedostatku vitamínu D, a je zakřivený kosti. Vitamin D je nezbytný pro jakoukoli osobu, a roste a rozvíjí organismus, zejména. To je nutné pro normální tvorbě kostí a přizpůsobovací procesy zahrnující výměnu vápníku a fosforu potřeby. Doplňování vitaminu D v těle, je v důsledku příjmu potravy, jakož i prostřednictvím speciální kožní enzymu, které za působení ultrafialového světla se převede na vitaminu.

Riziko nedostatku vitaminu

Velkým rizikem nedostatku pobytu venku

Velkým rizikem nedostatku pobytu venku

V případě nedostatku tohoto vitaminu, nedostatekpobyt na čerstvém vzduchu, metabolické poruchy a rozvojové Křivice - časté onemocnění, které postihuje hlavně malé děti. Začátek a zhoršení onemocnění se vyskytuje hlavně v pozdním podzimu, zimy a na jaře, kdy sluneční paprsky velmi málo a není žádná možnost provádět na ulici je dost času. Křivice má vliv na kosti a nervový systém dětí, zvláště, oslabené nebo narozené ve velkých severních metropole kontaminované ekologie.

vitamin Dvitamin D

Ve vysoce rizikových skupina zahrnuje děti:

 • předčasně narozených dětí, stejně jako plný-termín, ale s nízkou hmotností, dvojčata;
 • matky, které trpí toxicity nebo jiných onemocnění v průběhu těhotenství;
 • umělá výživa;
 • alergické, trpící diatéza, onemocnění jater a žlučových cest;
 • se špatným genetiky, pokud jde o metabolismus fosforu a vápníku;
 • přijímání určitých typů drog;
 • zbavena možnosti, aby se aktivně pohybovat.

Rodiče dítěte je s výskytem jeho narození konzultovat s pediatrem vyloučit možnost vzniku tohoto onemocnění.

Jaké jsou příznaky křivice

Dítě často rozmarnáDítě často rozmarná

Známky křivice u dětí se mohou objevit až jeden rokneznatelně, ale jen v prvních měsících života, zejména těch, které předčasně narozených dětí na umělé výživě, nízké nebo naopak zvýšenou tělesnou hmotností. Kromě toho statistiky ukazují, že chlapci jsou více pravděpodobné, dívky náchylné k onemocnění. Křivice - složité onemocnění, v raných stádiích nemoci, rodiče ani nemohou dát to představovalo zvláštní význam, přičemž je pro nevinné dětské rozmary. Nicméně, pokud necháte časné příznaky křivice bez pozornosti, to zvyšuje pravděpodobnost vážnými následky, které se mohou vyvinout v důsledku progrese tohoto onemocnění (až zdravotním postižením).

Dávejte pozor!Když křivice první přebalovací chování. Stává nervózní a vybíravý, období zvýšené rozrušení a úzkosti jsou nahrazeny apatie.

Dítě vypadá letargický, slabý, unavený rychle a mohou dokonce ztratit dovednosti již naučili. Bezpříčinná třes, strach z jasných světel a náhlých zvuků může být také příznakem křivice, Porušil režim: dítě s problémy s usínáním, neklidný spánek a přerušovaný, může být doprovázen pláčem a zhoršuje nebo dělá ztráta chuti k jídlu, Také charakteristické poruchy gastrointestinálního traktu - průjem, nebo naopak, zácpa, zvracení, a časté regurgitace.

Kromě toho, že dítě začne potit vzatímco energická činnost - krmení, hraní, pláče. To je zvlášť patrné v oblasti hlavy a je závislá na okolní teplotě. V tomto hrnec se stává viskózní, s nepříjemným kyselým zápachem, způsobuje svědění a podráždění pokožky, a tam potnichka opruzenin, které jsou obtížně hojí. Vlasy na zadní straně válce hlavy a vypadnout, holé skvrny jsou vytvořeny na hlavě jsou jasně viditelné žíly. V této fázi se změny v kostní rentgenového záření nevykazují.

Vývoj choroby

Když křivice ohnuté nohy

Když křivice ohnuté nohy

Křivice - rychle se rozvíjející onemocnění. Máte-li ignorovat tyto příznaky a nemají mít čas na míru, v době kratší než jeden měsíc, může začít vidět změny - stát měkký a poddajný lebky a hrudní koš, jsou snadno cítil švy fontanely okraj špatně a pomalu rostou společně, což je důvod, proč je hlava plochý nebo čtvercový. Oslabuje svaly, klouby uvolněné, existuje zvýšené riziko zranění. Dítě onemocní vyškoleni - není schopen udržet svou hlavu, nesnaží se lézt, sedět, chodit. zuby vybuchnout mnohem později než jejich vrstevníci, a může býtJiž náchylné k zubnímu kazu, štípou změny. Pomalu ohnout páteř, kyčle a klíční kosti, žebra zahustit, měnit jejich tvar hrudníku a břišní svaly, vytvořit ploché nohy a tvořily špatné držení těla, často zakřivené nohy a pánev zužuje. V některých případech může dokonce objevit hrb. Zjištěné nedostatky ve vnitřních orgánech a dýchacích orgánů: zvětšená játra a slezina, selhání ledvin, dušnost.

Dávejte pozor!Děti, které onemocní s křivicí trpí anémií, nízká imunita a v důsledku toho jsou náchylné k virovým infekcím. Ve velmi pokročilé, závažných křivice děti nejsou schopny sedět a chodit na jejich vlastní, která ovlivňuje psychický stav.

Známky křivice

Známky křivice

Je velmi důležité při detekci časné příznaky křivice neprodleně kontaktovat místního lékaře!

Dávejte pozor!V době začala léčba může pomoci zabránit dalšímu rozvoji onemocnění, a tak, že nedojde k žádné následky.

Léčba je poměrně jednoduchý a proveditelný finančně - hlavní věc není ke spuštění nemoci a přijít na její potírání velmi vážně, protože dopady křivice může zůstat po celý život!

Komentáře Dr. Komárovský

Dr. Komárovský

Dr. Komárovský

EO Komorowski, pediatr, MD, Ph.D., známý autor knih a televizních programů věnovaných zdraví dětí, je toho názoru, že Křivice je vzácné onemocnění, a většina funkcí, které kladou tuto diagnózu, jako je pocení, úzkost a holá místa na hlavě u dětí mladších rok, může to být způsobeno jinými faktory. Tím projevy křivice to týká zpomalení, odmítnutí příjmu potravy, bolesti kostí, zvýšená společných rukou a nohou, ohýbání nohy a svalovou ochablost, časté zlomeniny, zahušťování a změkčení okrajů lebečních kostí, růst čelní a temenní oblasti. Všechny tyto příznaky musí vést k dodatečným zkouškám - rentgenů a zkoušky na přítomnost vápníku, fosforu a vitamínu D v krvi.

Dr. Komárovský jistě - křivice u zdravýchděti s normální váhou, kteří jsou kojené se děje na ulici, alespoň krátký časový úsek je velmi vzácný. Mimochodem, pomocný příjem vitaminů v tomto případě již není relevantní.

Dávejte pozor!Mateřské mléko poskytuje Vašemu dítěti všechny potřebné živiny a stopové prvky a vystavení slunci alespoň několik minut, dodává tělu dostatečný přísun vitamínu D.

Prevence a léčba

Je třeba jít více

Je třeba jít více

Dítě začne absorbovat vitamín D i běhemtřetím trimestru těhotenství, takže nastávající matka by se měl starat o prevenci křivice u dětí. Je důležité dodržovat režim dne, k jídlu, aby přijaly nezbytná multivitaminy, více procházku na čerstvém vzduchu.

Dobrá prevence křivice jekojení a včasné zavedení doplňkové výživy, každodenní procházky na ulici, lehké cvičení, masáží a plavání, po šesti měsících - užitečné koupel s mořskou solí.

Dávejte pozor!Při správné výživy a jakostivýskyt nedostatku vitaminu D v těle je prostě nemožné! Příjem tohoto vitaminu pro prevenci (a dalších vitamínů!) By měla být zahájena pouze po konzultaci s dětským lékařem. To platí zejména lahve, protože v moderních směsi již obsahují vitamíny a předávkování může být fatální.

Pokud se však objevily známky, které jsou typické pro tuto patologii, křivice a potvrdil výsledky průzkumů aAnalýza, je nutné okamžitě zahájit léčbu. Když jsou děti křivice nejsou odeslány do nemocnice, léčba jde domů a poslal ho k odstranění nedostatku vitaminu D a nápravě porušení nedošlo v těle.

V kojenecké výživy obsahují vitamin D

V kojenecké výživy obsahují vitamin D

Dr. Komorowski podporuje další dětiLékaři předepisující lékař přípravky obsahující vápník a syntetickou verzi vitaminu D - jinými slovy její ropy a vodných roztoků. Tato metoda však není vždy racionální - protože hodně závisí na stravě dítěte. Takže v případě, že jsou umělé směsi nebo kaše ve své stravě - od požití je třeba se vyhnout, protože je již součástí dětské výživy (mimochodem, je také docela do mateřského mléka). Výjimkou jsou děti s poruchami střev (toto poruší schopnost těla asimilovat vitamíny), děti dostávají místo uzpůsobené vzorec a dětský nabídku kravské mléko, které je 1/3 konvenčních produktů. V takových případech je přístup by měl být individuální, a léčení je možné pouze pod dohledem ošetřujícího lékaře. Skutečnost, že předávkování vitaminu A může vést k otravě - krev a hromadit vápník otravy solí organismus vyskytuje. Kromě toho, v ojedinělých případech, léky mohou způsobit alergické reakce. Proto všechny doporučení ošetřujícího lékaře je nutné dodržovat přísně, dávkování a délka vstupného!

Dr. Komárovský tvrdí - kromě léků, existují i ​​jiné způsoby, jak dostat tělu potřebné množství vitaminu D.

Jídelní s nedostatkem vitaminu D

Jídelní s nedostatkem vitaminu D

Nejlepší z nich - slunce. Tato pravidelná procházky v otevřeném kočáře na slunci v létě a na ultrafialové záření ošetření v zimě. Pokud je dítě kojeno, a je stále potýkají s nedostatkem vitaminu D - většina matek je třeba přijmout vhodná léky a jíst rybí tuk, hovězí maso, máslo, olej z tresčích jater. dobrý spustit pevnou stravu kid pacient se zeleninovým pyré (šest měsíců) aměsíc přidat k němu z vaječného žloutku. Děti, které si zvykli na potraviny, by měl být omezen ve využívání mouky, protože to narušuje vstřebávání vápníku. Koupání v obyčejné vodě je dobré střídat s borovicemi a solné lázně.

Tak, léčba musí být křivicekombinovaná: specifický - s použitím vápníku a vitaminu D a nespecifické - pobyt na čerstvém vzduchu, správná strava s dostatkem bílkovin, vitamínů a minerálů, časového harmonogramu pro bdění a spánku, celkovou míru dítě, masáže, cvičení terapie.

Správná léčba pomůže rychle zlepšit dítěte pohody.

Takhle? Podělte se na sociální. SÍTĚ

Zanechat komentář