oděvy

Jak si vybrat župan

Jak si vybrat župan

obsah:

  1. Styl a délka
  2. Vzhled a struktura tkaniny
  3. Barva a velikost

Mezi prvky domov skříň,spojený s komfortem na dlouhou dobu zaujala pevný postoj župan froté tkaninu. Ve skutečnosti je to nejvhodnější a pěkné oblečení pro pohodlné pasivní trávení volného času. Je hezké relaxovat na pohovce v chladném večeru, vhodné pít čaj ve vaně, je snadné hodit na mokré tělo po koupeli.

Při pohledu na sebe jako županem, je třeba zvážit, přesně tam, kde to bude muset nosit.

Styl a délka

s kapucí

s kapucí

Při výběru stylu župan určujícífaktorem je jeho délka. Dlouhá róba je nepravděpodobné, že by bylo vhodné dělat domácí práce každý den. Tato volba je nejlepší vyhrazena pro relaxační dovolenou v křesle před televizí nebo s knihou v ruce. Ale v masážním salonu nebo lázeňskou léčbu, ve vaně, sauně nebo v bazénu bude vhodné župan střední délky nebo velmi krátké. Jeho podlahy jsou nelze zaměňovat do nohy při chůzi, zatímco ve stejnou dobu, bude zachovat potřebné teplo. Kromě toho zabírá méně místa v poli sáčku.

V případě, že se předpokládá, že bude nosit šatyaž po úpravu vody, měli byste si vybrat model s kapucí. Dal by majitel sportovní vzhled, teplým a suchým vlhkých vlasů. S kapucí, jako pravidlo, jsou šity dětský župan.

Tradiční střih pro župan -originální kimono. Ale plášť s pachem a pásem není příliš vhodný pro aktivní pohyb a práci doma. Pro tento účel lepší zvolit poměrně krátký kabát s tlačítky nebo zipem. Nicméně, v tomto případě to bude muset být obzvláště opatrní při mytí: kovové příslušenství může držet smyčky a výrobek znehodnotit. Před praním, je nutné upevnit zip.

Vedeni úvahami o praktičnosti a funkčnosti, je třeba se rozhodnout pro šaty s kapsami a dlouhým rukávem s třemi čtvrtinami.

Vzhled a struktura tkaniny

frotéfroté

Pro župan hlavních ukazatelů jehoKvalita je jeho měkkost a loft. Tkanina "froté", jak to vypadá ve francouzském znění, se vyznačuje hustotou, která závisí na distribuci za metr čtvereční nekonečných smyček. Pokud nejsou více než 350 gramů, pak kabát textilie bude snadné, ale více drobivý. Je-li více než 450 gramů, šat je hustá, těžké a neskladné, ale odolný proti opotřebení. Optimální tkáň - průměrná hustota. Výrobky jsou praktické a příjemné na dotek.

Další charakteristika froté - tkanítextilní vlákna. To může být jedno-, dvou-, tkané a non-tkané. Při bližším pohledu je možné určit, nezávisle na sobě. Single a nepřekroucený smyčková tkanina připojit snadnost to tak často šít šaty pro děti. Ale není to velmi odolný a snadno vytáhnout smyčku, náhodně hákování. To šaty se rychle ztrácí vzhled.

Před nákupem župan, zvláště když,když nemůžete ji držet v ruce (například v internetových obchodech), je to stojí za bližší pohled na složení tkáně. Pro tělo dýchat, přednost by měla být dána přírodních tkanin: bavlna, bambusu. Nezpůsobují alergie, a to i bambus má antibakteriální vlastnosti, což je velmi užitečné pro oděv, přímý kontakt s pokožkou.

Zvláště dobrých šaty vyrobené z bavlny a bambusuZvláště dobrých šaty vyrobené z bavlny a bambusu

je povoleno směs syntetických vláken. Uvádí i plášť navíc měkkost a atraktivní lesku, ale pod jednou podmínkou: že jeho obsah by neměla překročit 20-25%. Nadbytek syntetické nedává tělu dýchat a neguje všechny účely župan.

Cenný funkce froté - vysokáhygroskopická - to závisí na složení a délce vlasu. Tkanina s přebytkem polyesteru může poskytnout příjemnou hedvábný plášť, ale sníží schopnost absorbovat vlhkost z povrchu kůže.

Poor vyrovnat se s tímto úkolem a krátké zdřímnutí. Nejvhodnější Délka smyčky - asi o 5 mm. Většina z nich bude vážit délky župan, a bude to dlouhá doba na suché po mytí.

Barva a velikost

Volba koupit županu, je držet za rukuod nadýchané plyšové hromadu a věnovat pozornost i barvu tkaniny. Kvalita dobrého výrobce výrobku by neměla mít ani minimální nedostatky.

Co se týče barev, volba je neomezený. Nicméně, existuje několik standardů. Zcela varianta bílé froté župany považována za "unisex". Jsou stejně vhodné pro muže i ženy. Nicméně, podívejte se na pár šaty jsou vládní styl. Jsou vhodné v hotelovém pokoji a v bazénu, na klinice a v lázních. Doma je obtížné udržet svou dokonalou bělost, a potěší oku veselejší barvy.

Dámská županDámská župan

Pevné tlumené odstíny župany, stejně jako klasický pruhovaný, také patří k univerzálním mužských a ženských barev.

Nelze definovat velikost paměti, žežupany by měl být volný, nebrání pohybu, ne při chůzi se otvírají zbytečně. Pokud existuje sebemenší pochybnost o velikosti, volba je na tom k větší.

Takhle? Podělte se na sociální. SÍTĚ

Zanechat komentář